Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu, jeśli chcesz przeczytaj więcej.
My jednak jeśli chodzi o ciastka, wolimy te bardziej tradycyjne jak np jabłkowe fibre.

close

Brandy Metaxa 7 gwiazdek

Metaxa jest niewątpliwie najbardziej znanym na świecie alkoholem greckim. Powszechnie uważana za gatunek brandy, w rzeczywistości jest czymś znacznie więcej.

106,65 zł brutto.

Twórcą Metaxy był kupiec jedwabny Spiros Metaxas. W 1882 roku założył on w mieście Chyphisa destylarnię produkującą alkohole typu brandy, a od 1888 sprzedawane za granicę pod nazwą Metaxa. Produkowana z czerwonych winogron gatunku Savatiano, Sultanina i Black Corinth, poddawana jest dwukrotnej destylacji i rozlewana do dębowych kadzi. Destylat o mocy 60 % leżakuje tak od 3 do 15 lat. Później dodaje się do niej sezonowane muskatowe wina z wysp Samos i Lemnos a na koniec doprawia się ją sekretnym zestawem ziół (w tym anyżku), dodaje się też prawdopodobnie płatki różane i na koniec słodzi. Później trunek rozlewany jest do wykonanych ręcznie dębowych beczek i rozpoczyna proces leżakowania w temperaturze 6 st. C, który trwa co najmniej 6 miesięcy. Na koniec Metaxa jest butelkowana. 7 gwiazdek oznacza leżakowanie przez 7 lat. But. 0.7 l.

Inne z tej kategorii.

Brandy włoskie VSOP, 0.7 l. Produkowane od 1884 roku ze szlachetnych win, destylowane na delikatnym ogniu, dojrzewa w dębowych beczkach.

71,81 zł

Hiszpańska brandy ze słynnego regionu Jerez de la Frontera, produkcja kontrolowana. Tradycyjna metoda produkcji - Solera. Smakowo stawiana powyżej wielu koniaków.

58,22 zł

Doskonale zbalansowana szkocka whisky typu blended, w której skład wchodzi ponad 50 whisky słodowych i zbożowych. W smaku wyczuwalne nuty czekolady, jabłka i wanilii. Doskonale znana i uznawana na całym świecie.

61,38 zł

Whisky Ardbeg słyną ze swojej naturalności, niezwykłej torfowości oraz dymności. Ardbeg Uigeadail to połączenie aromatu dymu ze słodkimi krówkami, ciastem bakaliowym i wędzonym, pieczonym mięsem. Niezwykle oleisty. Zdobywca tytułu "Whisky of the Year 2009" z najwyższą w historii przyznaną notą 97,5/100, nadaną przez Jima Murraya. Szczodry - zawiera 54.2%...

326,27 zł

Glenmorangie to najbardziej kompletna whisky single malt na świecie - zawiera aż 144 smaki i aromaty. Jest pionierem w dodatkowym dojrzewaniu, które nadaje whisky wyjątkową głębię smaków i aromatów. The Quinta Ruban dojrzewa w beczkach po porto. Niefiltrowana na zimno, co sprawia, że jest jeszcze bardziej bogata w smaki i aromaty.

216,92 zł

Bourbon USA, 0.7 l.

99,75 zł

Jack Daniels Tennessee Whiskey,obok Coca-Coli, Marlboro i McDonald's jedna z ikon Ameryki

88,75 zł

Stworzony w XXI wieku specjalnie dla zaspokojenia gustów nowoczesnych Europejczyków Fine de Cognac jest najmłodszym dziełem firmy Hennessy. Jest produktem o wyjątkowo delikatnym i świeżym smaku zamkniętym w zmysłowej butelce w kształcie przypominającej flakon perfum.

221,15 zł

Niewielki flakonik, nadaje się do ozdoby każdego smakoszyka

7,79 zł

Historia wódki rozpoczęła się w XVIII wieku w niewielkiej gorzelni pod Lwowem. Wielokrotnie wyróżniana w czasie zaborów jak i w II RP, po wojnie produkcja jest kontynuowana w Wiedniu.

55,36 zł

Wódka wytworzona z pietyzmem, z wyselekcjonowancych spirytusów. 500 ml. W butelce umieszczono symbol - kłos pszenżyta.

40,09 zł

Starka to typowa polska wódka zbożowa z kilkusetletnią historią.Niestety, w związku z postępowaniem upadłościowym producenta, nie posiadamy aktualnie w sprzedaży Starki. O zmianie na lepsze natychmiast poinformujemy.